Otevřeno o víkendech a svátcích.
Pátek - podvečer, sobota 10-22h, neděle 10-15h

Klikni = prohlídka Jestřebí boudy

Vítejte na stránkách Jestřebí boudy !

Jestřebí bouda slouží již léta veřejnosti zásluhou úpických turistů a jejich příznivců

Přijďte pobejt !!!

 

Online kamera

Pro plné rozlišení - klikni

Lyžařské trasy v regionu Jestřebí hory

Trasa č.7 Krkavčina–Petříkovice, Hřebenovka Jestřebích hor (v mapce je vyznačena červenou čárou a zelenou čárou 2A) Trasa je rozdělena na dvě varianty dle sněhových podmínek.
Varianta 1 (červená čára)
Popis trasy: délka 8 km. Z parkoviště u Věznice na Odolově se dostanete na Panskou cestu. Odtud je stopa na klasiku i na bruslení. Po Panské cestě se mírným stoupáním dostanete přes Kolčarku k Bílém Kameni. Zde úprava pro bruslení končí. Poté projedete Bučinou na Paseky (občerstvení na Jestřebí boudě nebo na Čepelce). Na Pasekách je upravován 2 km dlouhý okruh pro klasiku i pro bruslení.
Varianta 2 (zelená čára 2A)
Popis trasy: délka 19 km. Z Krkavčiny vede trasa po Panské cestě, po 0,5 km zabočí doprava na Větrák, mírným stoupáním Vás dovede na Švédský vrch, prudším sjezdem se dostanete na Pěticestí a odtud dojedete k Hospodě Lotrando (možnost občerstvení), přejdete silnici, prudké stoupání Vás dovede k Věznici Odolov. Odtud je stopa na klasiku i na bruslení. Po Panské cestě se mírným stoupáním dostanete přes Kolčarku k Bílém Kameni. Zde úprava pro bruslení končí. Poté projedete Bučinou na Paseky (občerstvení na Jestřebí boudě nebo na Čepelce). Na Pasekách je upravován 2 km dlouhý okruh pro klasiku i pro bruslení. Z Pasek sjedete k Slavětínskému bunkru a mírným sjezdem pokračujete až nad Petříkovice (železniční stanice).

Trasa č.8 Úpice – Paseky (v mapce je vyznačena zelenou čárou 2B)
Popis trasy: délka: 13 km. Trasa začíná v Batňovicích za sídlištěm pod kostelem, ostřejším stoupáním pokračuje na pole u Kvíčaly, průjezdem Kvíčalou protíná cestu od Úpice (připojení běžkařů od Úpice) a pokračuje mírným sjezdem po polích k železniční trati (zastávka ČD Suchovršice), mírným stoupáním přes Končiny vede k silnici na Trutnov, kterou přetíná a pokračuje stále mírným stoupáním polem, lesem, loukou, kolem vrch Hůra, přes horní konec Markoušovic až prudkým výšvihem na Paseky. Na Pasekách je možné využít 2 km okruh, občerstvení na Jestřebí boudě nebo na Čepelce. Nadmořská výška trasy se pohybuje od 360 m n.m. (Batňovice) do 700 m n.m. (hřebeny Jestřebích hor).

Nová trasa č.1 Batňovice – Horní Rtyně (v mapce je vyznačena modrou čárou 3A)
Popis trasy: délka trasy je 7 km. Průjezdná jen za dobrých sněhových podmínek. Trasa začíná v Batňovicích pod Bílým kopcem, vede kolem Čertova kopce polemi do Rtyně v Podkrkonoší, kolem hornického sídliště polemi k viaduktu a mírným stoupáním k Františce a končí na Horní Rtyni u silnice na Hronov.

Nová trasa č.2 Červený Kostelec – Švédský vrch (v mapce je vyznačena modrou čárou 3B).
Popis trasy: délka trasy je 4 km. Trasa začíná v Červeném Kostelci u Semetu, vede lesem Lány na Horní Rtyni, kde můžete odbočit na trasu „Batňovice – Horní Rtyně“. Dále stoupáme přes Náměrky po modré turistické značce až pod Švédský vrch, kde se napojí na trasu č.7.

 
 

Sněhový zpravodaj

Aktuální informace o sněhu na Brendách: viz online kamera.
Podrobné informace najdete na www.jestrebihory.net nebo www.rtyne.cz

Předpověď počasí

Počasí podrobně

Podrobná předpověď počasí pro Radvanice nebo Odolov.