Otevřeno o víkendech a svátcích.
Pátek - podvečer, sobota 10-22h, neděle 10-15h

Klikni = prohlídka Jestřebí boudy

Vítejte na stránkách Jestřebí boudy !

Jestřebí bouda slouží již léta veřejnosti zásluhou úpických turistů a jejich příznivců

Přijďte pobejt !!!

 

Online kamera

Pro plné rozlišení - klikni

Dopřejme zvěři v lesích klid

Náš region oplývá přírodními krásami a podmínkami pro rekreaci a sportovní vyžití v přírodě. Nemalými finančními prostředky je podporována tvorba cyklotras a běžeckých tratí.

Chceme-li i nadále užívat krás přírody, musíme si uvědomit svou spoluzodpovědnost za jejich zachování - chovat se k přírodě tak, abychom ji nepoškozovali. Měli bychom si předně uvědomit, že se pohybujeme bezplatně po cizích pozemcích a v mnoha případech po pozemcích soukromých. Kdo z nás by byl rád, kdyby mu cizí lidé pobíhali po jeho zahrádce?

Mějme proto na paměti, kde jsme a podle toho se chovejme. Pohybujme se jen po vyznačených cestách. Příroda je domovem divoce žijící zvěře. Buďme k lesní zvěři ohleduplní a dopřejme jí klidu.

Lesní zvířata se lidí prostě bojí. V zimním období je obzvlášť problém v tom, že štvaná nebo vyrušená zvěř v mnoha případech uhyne na zápal plic, i když se majitelům psů může zdát, že se nic významného nestalo, když pes "jenom zvěř prohnal". Rozhodně by se lidé neměli pohybovat v okolí krmelců, kde se zvěř nejvíce zdržuje. Má tam potravu a je pro ni ideální, když v její blízkosti i odpočívá. Na tyto skutečnosti pamatuje i naše legislativa zákonem o myslivosti č. 447/2001 Sb., podle kterého je m.j. zakázáno jakýmkoliv způsobem rušit zvěř a hlavně nechat volně pobíhat psy. Při prokázaném stržení srnčí zvěře hrozí náhrada škody přes 10 000 Kč za jeden kus a eventuelně další postihy.

Přeji všem ohleduplným návštěvníkům přírody radost a načerpání nových sil uprostřed naší krásné přírody.

Ing. Luboš Tyrner, myslivecký hospodář

 
 

Sněhový zpravodaj

Aktuální informace o sněhu na Brendách: viz online kamera.
Podrobné informace najdete na www.jestrebihory.net nebo www.rtyne.cz

Předpověď počasí

Počasí podrobně

Podrobná předpověď počasí pro Radvanice nebo Odolov.