Otevřeno o víkendech a svátcích.
Pátek - podvečer, sobota 10-22h, neděle 10-15h

Klikni = prohlídka Jestřebí boudy

Vítejte na stránkách Jestřebí boudy !

Jestřebí bouda slouží již léta veřejnosti zásluhou úpických turistů a jejich příznivců

Přijďte pobejt !!!

Pochod a Last Summer byly zrušeny

Pochod Spadaným listím přes tři rozhledny a letošní ročník Last Summer byly zrušeny!

Omlouváme se všem turistům a příznivcům Last Summer, ale z důvodu nařízení vlády a vzhledem k aktuální situaci jsme museli zrušit pochod Spadaným listím přes tři rozhledny i letošní ročník Last Summer.


Pro zájemce o individuální turistiku níže přikládáme jako námět plánované trasy letošního pochodu.


Návrh pěší trasy 25km pochodu „přes tři rozhledny“:

Start: Úpice, náměstí TGM – muzeum odtud z kopce po modré TZT na rozcestí TZT Úpice – Sychrov, tady vlevo po žluté TZT přes Krákorku na rozcestí Končiny a dále vlevo po červené cca 300m, tady odbočíme vpravo na úzkou cestu a po ní dojdeme asi po 600m na hlavní silnici, tady odbočíme vlevo a dojdeme k ČS Robin Oil u které je Vyhlídková věž a možnost občerstvení = 5,5km. Tady se nebudeme vracet na hlavní silnici, ale pokračujeme asi 200m po silničce, kde na rozcestí narazíme na zelenou TZT a po ní se dáme vlevo a dojdeme k rozcestí TZT Rtyně – Rychta. Dále pokračujeme vpravo po červené přes rtyňské náměstí Horníků až do M. Svatoňovic (možnost občerstvení) k rozcestí U Mariánského sadu. Mariánským sadem půjdeme po modré až na rozcestí U Šrejberky a odtud po žluté k Bílému kolu a dál po zelené k rozhledně na Žaltmanu = 14km. Ze žaltmanu stále po zelené TZT na Jestřebí boudu, kde je možnost občerstvení. Z Jestřebí boudy pokračujeme dále po zelené TZT až na rozhlednu na Markoušovickém hřebenu = 18km. Tady máme tři možnosti kam pokračovat do cíle.

 

1) zpět po zelené na rozcestí Pod rozhlednou, odbočíme po žluté a dojdeme na rozcestí TZT Markoušovice. Tady odbočíme na červenou TZT Cestu Bří Čapků a po ní dojdeme do cíle na ž.st. Malé Svatoňovice = 7km. Celkem 25km.

2) zpět po zelené na rozcestí Pod rozhlednou, odbočíme po žluté a dojdeme na rozcestí TZT Markoušovice. Odtud pokračujeme po cyklo trase č. 4090 na rozcestí TZT Končiny. Tady pokračujeme po žluté TZT do Úpice na náměstí do cíle = 9km. Celkem 27km.

3) pokračujeme dále po zelené až pod kopcem narazíme na červenou cyklotrasu č. 4091 a po ní pokračujeme vlevo až k rozcestí TZT Lhota bus. Odtud se dáme po červené Cestě bří Čapků a po ní dojdeme do cíle v Trutnově na aut. nádraží = 10km. Celkem 28km.

 

 

Cyklotrasa 4rozhledny – 65km

Start v Úpici na náměstí. Odtud po cyklotrase 4094 na rozcestí Havlovice U lipek; dále po cyklo 4018 na rozcestí Pohodlí; dále po cyklo 4057 (po trase zastávka na rozhledně Žernov) na rozcestí Třtice; dále po cyklo 4018 na rozcestí Špinka hráz; dále po 4091 na rozcestí Hor. Rybníky bus; odtud po zelené TZT na odbočku Hor. Radechová bus; dále po žluté TZT na Slavíkov – rozhledna; dále po červené TZT k rozhledně Na Signálu a zpět na žlutou TZT po ní až do Hronova V. Poříčí nám; dále po 4020 na křižovatku nad Horním Rokytníkem tady vlevo po zelené TZT na konec naučné stezky „Uzávěr Chlívce“; dále po 4304 na rozc. Stará Jívka; dále po 4094 na Odolov bus; dále po 4091 k Bílému kolu a odtud po zelené TZT na Žaltman a dál na JB (občerstvení) a stále po zelené TZT na rozhlednu Na Markoušovickém hřebeni = celkem 55km. A tady máme opět tři možnosti kam pokračovat do cíle.

1) Do Trutnova – po zelené TZT na rozc. Slavětín bunkr; dále po 4091 do Lhoty odtud po červené TZT „Cesta bří Čapků“ do TU k Olympu, tady přes řeku na městskou cyklotrasu a po ní na nádraží ČD a bus. = 10km = celkem65km

2) Do Úpice - zpět na rozcestí Paseka na špici; dále po 4090 do Úpice. = 12km = celkem 67km

3) Do M. Svatoňovic - zpět na rozcestí Paseka na špici; dále po 4090 do Markoušovic; dále po 4092 do M. Svat. U školky, odtud po modré TZT na náměstí v M. Svatoňovicích. = 10km = celkem 65km

 
 

Sněhový zpravodaj

Aktuální informace o sněhu na Brendách: viz online kamera.
Podrobné informace najdete na www.jestrebihory.net nebo www.rtyne.cz